Sayfalar
Haber ve Duyurularda
Dosya ve Görsellerde
Kültür Köşesinde
Videolarda
Akademik Kategorilerde
Akademik Yazılarda
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler
  • Türkçe: her yerde...

Ne aramıştınız?

Sayfalar
Haber ve Duyurularda
Dosya ve Görsellerde
Kültür Köşesinde
Videolarda
Akademik Kategorilerde
Akademik Yazılarda
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler
Cumartesi, 02 Kasım 2019 13:51

Pratik Türkçe Öğretim Teknikleri

Yazar: Ercan Taşdemir-Nesrin Bilkan-H.Can

Türkçe öğretiminde öğretmen rehber kitaplarının azlığı nedeniyle istenen seviye bir türlü yakalanamamaktadır Herkes her vesileyle Türkçe öğretimindeki eksiklikleri gündeme getirmekte fakat bu kısır döngünün nasıl çözüleceği ile ilgili yöntem ve teknikler ortaya koyamamaktadır. Bu soruna çözüm bulabilmek için metot kitaplarımızdaki genel yöntem ve tekniklerden hareketle pratik, uygulanabilir ve tecrübe edilmiş tekniklerden oluşan elinizdeki "Pratik Türkçe Öğretim Teknikleri" kitabı hazırlanmıştır.

Bu kitap içerdiği teorik ve pratik bilgilerle Türkçe öğretmenlerine hitap etmektedir. Ancak kitapta yer alan pratik bilgi ve uygulamalar tüm dil öğretmenlerinin ihtiyacına cevap verecek niteliktedir.

"Pratik Türkçe Öğretim Teknikleri" kitabında dört temel becerinin kazandırılmasının yanı sıra Türkçe öğretiminde "Oyunlar", "Müzikli Öğretim", "Video Öğretim Teknikleri", "Açık Ders" gibi yeni tekniklere de yer verilmiştir. Bu güzel teknikler kitabın yazarları tarafından uygulanmış ve başarılı olmuş Türkçe öğretim teknikleridir.

Okunma 1158 kez

Ailemize siz de katılın!

Bilgilerinizin 3. şahıslarla paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.
Sitede bulunan hiçbir içerik Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneğine ait değildir. Bütün içeriklerin sorumluluğu paylaşan ziyaretçilerimize aittir. Sitemizin, paylaşılan içeriklerin içeriğinde bulunan hiçbir bilgiden sorumlu tutulamaz. Sitemizde içerik paylaşanlar, paylaştıkları içeriklerin içerisinde bulunan her türlü materyalin telif haklarının kendilerine ait olduğunu beyan etmiş sayılırlar. İçeriklerle ilgili bütün sorumluluk içerik sahiplerine aittir. Bu durumlardan Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneği ile sitemiz görevlileri sorumlu değildir. Sitemizdeki içeriklerin herhangi birisi size ait bir telif hakkını ihlal ettiğini düşünüyorsanız bunu telif@yabancilaraturkce.com adresinden bize bildirebilirsiniz.