Ne aramıştınız?

Sayfalar
Haber ve Duyurularda
Dosya ve Görsellerde
Kültür Köşesinde
Videolarda
Akademik Kategorilerde
Akademik Yazılarda
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler

Ay’ı Kurtardık

Görüntülenme: 3093

0.0/5 rating (0 votes)

Hoca bir akşam su çekmek için kuyuya gider. Kuyunun kapağını açınca bir de ne görsün, kuyunun içinde koskoca ay durmuyor mu? Telaşlanan Hoca:
– Eyvah, ay kuyuya düşmüş hanım, koş çengeli getir, ay kuyuya düşmüş, diye seslenir.
Hanımı koşar, çengeli getirir Hoca, çengeli kuyuya atar, bir sallar, iki sallar tutturamaz. Nihayet çengel bir taşa takılır. Hoca kuvvetle ipi çekerken çengel kopar, kendisi de sırt üstü yere düşer. Bu arada göğe bakar ki ay gökyüzünde.
Yüzü gülen Hoca:
– Oooh, çok şükür, düştük, düştük amma ay’ı da kuyudan çıkardık.

Sosyal Medyada Paylaş

Ailemize siz de katılın!

Bilgilerinizin 3. şahıslarla paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.
Sitede bulunan hiçbir içerik Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneğine ait değildir. Bütün içeriklerin sorumluluğu paylaşan ziyaretçilerimize aittir. Sitemizin, paylaşılan içeriklerin içeriğinde bulunan hiçbir bilgiden sorumlu tutulamaz. Sitemizde içerik paylaşanlar, paylaştıkları içeriklerin içerisinde bulunan her türlü materyalin telif haklarının kendilerine ait olduğunu beyan etmiş sayılırlar. İçeriklerle ilgili bütün sorumluluk içerik sahiplerine aittir. Bu durumlardan Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneği ile sitemiz görevlileri sorumlu değildir. Sitemizdeki içeriklerin herhangi birisi size ait bir telif hakkını ihlal ettiğini düşünüyorsanız bunu [email protected] adresinden bize bildirebilirsiniz.