Sayfalar
Haber ve Duyurularda
Dosya ve Görsellerde
Kültür Köşesinde
Videolarda
Akademik Kategorilerde
Akademik Yazılarda
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler
  • Türkçe: her yerde...
×

Uyarı

JUser: :_load: 99 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Ne aramıştınız?

Sayfalar
Haber ve Duyurularda
Dosya ve Görsellerde
Kültür Köşesinde
Videolarda
Akademik Kategorilerde
Akademik Yazılarda
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler

Kapıcı ve Sabri Bey Tartışıyor

4,515
by

Bizimkiler dizisindeki bu sahne aracılığıyla videoda geçen ettirgen eyleme örnek (taşıtmak, işten attırmak, öldürmek);  edilgen fiillere örnek (kovulmak, taşınmak, seçilmek vb.) uygulanabilir. 

Ayrıca insafsızlık, ukala, akıl vermek, sinir, gününü görmek vb. kelimelerin anlamları üzerinde durulabilir. Öğrencilerden bu bu görüntülerde seyrettiklerini özetleyen bir yazı kaleme almaları ve sahneyi canlandırmalarına yönelik çalışma yapmak da motive edici uygulamalar olacaktır. 

B1 ve üzeri seviyeler için. 

Sosyal Medyada Paylaş

Ailemize siz de katılın!

Bilgilerinizin 3. şahıslarla paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.
Sitede bulunan hiçbir içerik Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneğine ait değildir. Bütün içeriklerin sorumluluğu paylaşan ziyaretçilerimize aittir. Sitemizin, paylaşılan içeriklerin içeriğinde bulunan hiçbir bilgiden sorumlu tutulamaz. Sitemizde içerik paylaşanlar, paylaştıkları içeriklerin içerisinde bulunan her türlü materyalin telif haklarının kendilerine ait olduğunu beyan etmiş sayılırlar. İçeriklerle ilgili bütün sorumluluk içerik sahiplerine aittir. Bu durumlardan Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneği ile sitemiz görevlileri sorumlu değildir. Sitemizdeki içeriklerin herhangi birisi size ait bir telif hakkını ihlal ettiğini düşünüyorsanız bunu telif@yabancilaraturkce.com adresinden bize bildirebilirsiniz.