Ne aramıştınız?

Sayfalar
Haber ve Duyurularda
Dosya ve Görsellerde
Kültür Köşesinde
Videolarda
Akademik Kategorilerde
Akademik Yazılarda
Arama - Haber Kaynağı
Arama - Etiketler

Kendi Kendine Park Eden Araba

5,821

Kendi Kendine Park Eden Araba 

B1.1.

Etkinlik Adı: Otomatik Park Sistemi

 

Uygulanışı: Videoyu izletmeden önce öğrencilerin bilemeyeceğini düşündüğümüz kelimeler varsa açıklanır. "Otomatik Park Sistemi" adlı video izletilir. Verilen çalışma kâğıdında yer alan boşluklar verilen kelimelerle doldurulur.

Kazanımlar: Bu etkinliğin dönüşlülük ve pekiştirme (kendi) yapılarının verilmesinden hemen sonra kullanılması uygundur. Etkinlik, öğrencilerin dönüşlülük ve pekiştirme kullanımlarındaki farklılıkları anlamasına ve pekiştirmesine olanak sağlar.

 

İzlediğiniz videoya göre aşağıdaki boşlukları verilen kelimelerle tamamlayınız.

 

kendi / kendi kendine / kendi kendini / kendisine / kendi / kendisi

Otomatik Park Sistemi

Kadın her sabah işe arabasıyla gidiyor. İş yeri çok büyük. Arabalar için çok büyük bir otopark var. Kadın iş yerine gittikten sonra arabadan iniyor. Araba ………….    ……………. park ediyor ve motorunu kapatmadan önce ………. ışıklarını kapatıyor. Kadın hemen işe gidiyor. Park için zaman kaybetmiyor. Bu zamanı ……………… ayırıyor. Ofisine çıkıp ……………..  için kahve alıyor.

Akşam iş bittikten sonra kadın …………. telefonundan arabasına sinyal gönderiyor. Araba ………….  ……………….  çalışıyor ve telefonun yanına gidiyor. Kadın arabasına biniyor ve evine gidiyor.

 

Saraybosna Yunus Emre Türk Kültür Merkezi

 

Okutman: Önder ÇANGAL

Sosyal Medyada Paylaş

Ailemize siz de katılın!

Bilgilerinizin 3. şahıslarla paylaşılmayacağını taahhüt ederiz.
Sitede bulunan hiçbir içerik Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneğine ait değildir. Bütün içeriklerin sorumluluğu paylaşan ziyaretçilerimize aittir. Sitemizin, paylaşılan içeriklerin içeriğinde bulunan hiçbir bilgiden sorumlu tutulamaz. Sitemizde içerik paylaşanlar, paylaştıkları içeriklerin içerisinde bulunan her türlü materyalin telif haklarının kendilerine ait olduğunu beyan etmiş sayılırlar. İçeriklerle ilgili bütün sorumluluk içerik sahiplerine aittir. Bu durumlardan Uluslararası Kültür, Dil ve Edebiyat Derneği ile sitemiz görevlileri sorumlu değildir. Sitemizdeki içeriklerin herhangi birisi size ait bir telif hakkını ihlal ettiğini düşünüyorsanız bunu [email protected] adresinden bize bildirebilirsiniz.

Joomla Hata Ayıklama Konsolu

Oturum

Profil Bilgisi

Bellek Kullanımı

Veritabanı Sorguları