İran - Tahran YETKM

0.0/5 derecelendirme (0 oy)

Tahran Yunus Emre Türk Kültür Merkezi (YETKM), Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun teşrif ettiği bir törenle, 28 Mart 2012 tarihinde İran’ın başkenti Tahran’da açıldı.

 

Türkiye’yi, Türk dilini, tarihini, kültürünü, sanatını tanıtmak ve diğer ülkeler ile kültürel alışverişini artırıp dostluğunu geliştirmek için ilmî ve kültürel faaliyetlerde bulunan Tahran Yunus Emre Türk Kültür Merkezi; dört dersliği, kütüphanesi, konferans ve sergi salonu ile bütün İran vatandaşlarına hizmet etmektedir.  

 

Kültür Merkezimiz, Vali Asr ve Afriqa Caddeleri arasında yer alan Jordan semtinde bulunmaktadır.

 

Tahran Yunus Emre Türk Kültür Merkezinde, Türkçe kurslarının yanı sıra sergi, film gösterimi, ebru ve tezhip kursları,  müzikal programlar, konferans ve sempozyum gibi ilmî ve kültürel aktiviteler düzenlenmektedir. 

 

Bu faaliyetler kapsamında Tahran Yunus Emre Türk Kültür Merkezinin amaçları;

 

Türkiye’yi, Türk dilini, tarihini, kültürünü ve sanatını tanıtmak;

İlgili bilgi ve belgeleri dünyanın istifadesine sunmak;

Türk dili, kültürü ve sanatı alanlarında eğitim almak isteyenlere hizmet vermek;

Türkiye ve İran’ın kültürel alışverişini artırıp, dostluğu geliştirmektir.

 

Tahran Yunus Emre Türk Kültür Merkezi, milletlerin dil ve kültür yönüyle birbirlerini tanıması, anlaması, dostane ilişkiler geliştirmesi için ilmî ve kültürel çalışmalarını sürdürmektedir. 

Adres

 • No.12, Shahid Saidi Alley, Africa St. Jordan/TAHRAN

Kişi

 • Telefon: 00 98 21 220 54 447
 • E-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Yorumlar

Genel Değerlendirme (0)

0 / 5 yıldız

Bu yazışmadaki kişiler

 • Hasan Jafarı

  Merhaba ben hasan jafarı 1955 doğumlu Hamedanda oturuyorum . Eşim ve çocuklarım T.C. vatandaşı . Boş zamanlarımı kurduğum bir kanal vasıtasıyla halka Türkçe deri veriyorum kanalın adresi (@turkceogrenmeninyoly). Benim her hangi bir kaynağım , kitabım , CD, DVD ve benzeri yok acaba bu eğtimde bana yardımcı olabilir misiniz ?

  Beğen 0
 • Hasan Jafarı

  Merhaba ben hasan Jafari tahrandan 3.5 saat uzaklıkta Hamedan şehrinde oturuyorum . Eşim ve çocuklarım T.C. vatandaşı . 1985 Ankara Üniversitesi Makina Mühendisliği Fakültesi mezunuyum .Boş zamanlarımı Telgeramda açtığım bir kanal vasıtasıyla sevenlere bedava Türkçe dersi veriyorum . kanalın adresi ( @turkceogrenmeninyolu) . Benim her hangi bir kaynağım, kitabım , CD , DVD , ve benzerleri yok kendi bildiklerimi anlatıyorum . acaba bu konuda bana destek olabilir misiniz? Teşekkürler saygılar

  Beğen 0

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0 / 500 Karakter kısıtlaması
Metin uzunluğu 10-500 karakter arasında olmalı
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.
var iuser="26229", ibanner="1"