İngiltere - Londra YETKM

0.0/5 derecelendirme (0 oy)

İngiltere’nin başkenti Londra’da 09 Kasım 2010 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün teşrifleriyle Londra Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Gül, İngiltere ve Türkiye’den çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı açılış töreninde yaptığı konuşmada, Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nin açılmasıyla ilgili süreci çok yakından takip ettiğini ifade ederek, merkezin açılışında emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmasında, Londra'nın kalbinde böyle bir merkezin açılmasının olağanüstü önemli olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Gül, Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’nin İngiltere'deki 400 bin Türk'ün evi olacağını, çalışmalarından birçok kişinin faydalanacağını olan inancını da dile getirdi.

Konferans salonu, kütüphanesi ve derslikleri bulunan merkezde çeşitli kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlenecek ve merkez, İngiltere ve Türkiye arasındaki dostluk ilişkilerinin geliştirilmesinde önemli görevler üstlenecektir.

Adres

  • 10 Maple Street Dowing House W1T 5HA Londra/İNGİLTERE

Kişi

  • Telefon: +44 207 387 30 36
  • Belgeç: +44 207 387 30 36
  • E-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Yorumlar

Genel Değerlendirme (0)

0 / 5 yıldız
  • Henüz hiç yorum yok

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0 / 500 Karakter kısıtlaması
Metin uzunluğu 10-500 karakter arasında olmalı
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.
var iuser="26229", ibanner="1"