Belçika - Brüksel YETKM

0.0/5 derecelendirme (0 oy)

Belçika'nın başkenti Brüksel'de Yunus Emre Türk Kültür Merkezi faaliyetlerine başladı. Aynı zamanda Avrupa Birliği'nin de merkezi olan Brüksel'deki Kültür Merkezimiz, son derece önemli kurumların olduğu bu kentte Türk kültürü, dili ve sanatının tanıtım merkezi olacaktır.

 

Yunus Emre Vakfı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kültür A.Ş. ile 18 Ekim 2010 tarihinde imzalanan sözleşmeyle Brüksel’de bulunan “İstanbul Merkezi”ni devraldı. Ave. des Arts 46 B-1000 Brussels adresindeki Merkezimiz, Brüksel'deki birçok benzer kuruluşla da iş birliği yapacak ve ortak projeler yürütmeye yönelik çalışmalar içinde olacaktır.

 

Göçmen nüfusun yoğun olduğu Belçika'da, aynı zamanda çok sayıda Türk yaşıyor. Avrupa kültürünün zengin örneklerle yaşatıldığı Brüksel, farklı kültürlerin bir araya geldiği, çeşitliliğin egemen olduğu bir kent. Bu nedenle, Yunus Emre Türk Kültür Merkezi, Türk kültürünün ve sanatının yetkin bir biçimde tanıtılması yolunda önemli bir boşluğu dolduracaktır.

 

Merkezimiz, yapacağı çalışmalarla Belçikalılara ve Brüksel'de yaşayan farklı uluslara yönelik Türkçe öğretimi ve Türk kültürünü tanıtım faaliyetleriyle kültürel bir köprü oluşturacak ve ulusların birbirlerini tanıması, anlaması ve birbirlerine yakınlaşmasında önemli bir görevi yerine getirecektir.

Adres

  • Avenue des Arts 46 B-1000 Brüksel/BELÇİKA

Kişi

  • Telefon: +32 2 2890470
  • Belgeç: +32 2 2890480
  • E-Posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Yorumlar

Genel Değerlendirme (0)

0 / 5 yıldız
  • Henüz hiç yorum yok

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0 / 500 Karakter kısıtlaması
Metin uzunluğu 10-500 karakter arasında olmalı
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.
var iuser="26229", ibanner="1"