Yüreğinin Anahtarı

0.0/5 derecelendirme (0 oy)

Bir zamanlar ülkenin birinde Polya adında çok genç ve çok güzel bir prenses varmış.Kral babası yatalak hasta olduğu için bu prensesi kraliçeliğe hazırlamak istemişler. Ülkenin bütün bilgeleri çeşitli dersler vererek prensesi hızlı bir eğitimden geçirmişler. Bir süre sonra kralın baş danışmanı onu sınavdan geçirip kraliçe olabileceğine karar verir.

Prenses bu sınavdan sonra baş danışman tarafından bir büyük odaya alınır. Bu odada farklı renklerde 15 kapı vardır. Baş danışman prensese der ki:

"Kraliçe olduğunuz zaman ülkeyi bu 15 kapının ardındaki bilgi ve hazinelerle yöneteceksiniz,Aslında bu 15 kapının 8' i iyiliklerin kapısı, 7' si kötülüklerin kapısıdır. Buyur anahtarlarda burada."

Prenses Polya sorar: "Peki ama anahtarların hangisi hangi kapının bunu nasıl bileceğim?"

Baş danışman cevap verir: "Prensesim eğer yüreğiniz iyi ise eliniz iyilik kapılarının anahtarına gider.Yüreğiniz bozuksa eliniz kötülük kapılarının anahtarlarına gider.Yüreğim nasıl iyi olur nasıl bozulur?"

İhtiyar baş danışman gülümser: "Prensesim bilgelerin nasihatlarını dinlerseniz yüreğini iyi olur,Yağcıların övgülerine kulak verirseniz yüreğiniz bozulur."

 

Ömer Lütfi Mete

Yorumlar

Genel Değerlendirme (0)

0 / 5 yıldız
  • Henüz hiç yorum yok

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0 / 500 Karakter kısıtlaması
Metin uzunluğu 10-500 karakter arasında olmalı
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.
var iuser="26229", ibanner="1"