Pazartesi, 18 Şubat 2013 14:39

Yeni Hitit 1 - A1-A2

Yazan 

Ankara TÖMER tarafından 2000 yılından bu yana kullanılmakta olan “HİTİT Yabancılar İçin Türkçe” seti yaklaşık üç yıl süren bir çalışmayla “Yeni Hitit” adıyla yenilendi. 

“Yeni HİTİT Yabancılar İçin Türkçe” öğretim seti, üç ayrı (TEMEL, ORTA, YÜKSEK) düzeyde, Avrupa Konseyi’nin yayınladığı “Ortak Avrupa Çerçevesi OAÇ (Common European Framework)” adlı kılavuzdaki ölçütlere uygun olarak yeniden hazırlandı. Her düzeye ait takımlar 1 adet ders kitabı, 1 adet çalışma kitabı, 1 adet öğretmen kitabı (yalnızca Yeni HİTİT 1 için) ve dinleme kayıtları  (CD) gerecinden oluşmaktadır.

 

Tematik desenlemenin, metinleştirmenin, dilbilgisel paradigmanın ve alıştırma tipolojisinin bütünüyle OAÇ’ye uygun olarak hazırlandığı “Yeni HİTİT” Ders Kitapları, sınıf ortamlarında kullanılmak üzere, her biri uygulanma saati ve yoğunluğu bakımından TÖMER Türkçe kurslarına paralel olarak içeriklendirilmiş 12 üniteden oluşmaktadır. Her bir ünite, ayrı birer sınıf-içi grup çalışması olarak tasarlanmış KARŞILIKLI KONUŞMA etkinliğiyle tamamlanmakta, ders kitabının sonunda bütün ünitelerde dinamik tablolar olarak sunulan dilbilgisel yapılar hakkında ayrıntılı açıklama ve örnekleme veren bir DİLBİLGİSİ DESTEĞİ bölümü, bu bölümde geçen dilbilgisi terimleri hakkında bir (Tr-İng) dizin ve her bir Ünitenin hedeflediği becerileri Avrupa Dil Pasaportu beceri tanımlarıyla ve OAÇ beceri düzeyleriyle eşleyen “TÖMER_ADP Denklik Tablosu” yer almaktadır.

 

Ders kitaplarındaki temalar çerçevesinde oluşturulan Çalışma Kitapları her biri ünitedeki becerilerin pekiştirilmesine yönelik alıştırmalar içermektedir. Yeni HİTİT 1 için hazırlanan Öğretmen Kitabı ise, TÖMER Türkçe kurslarında uygulanan öğretim metodolojisini aktarmaktadır; bu metodoloji Yeni HİTİT 1 deneyimine sahip öğreticiler tarafından setin diğer takımlarına da kolaylıkla uyarlanabilecek genellemeler ve yönlendirmeler sunmaktadır. Dinleme metinleri mp3 formatında kayedilmiş ses dosyaları içeren bir CD olarak setlere eklenmiştir.

Yeni Hitit 1 - Örnek Ders Kitabı Ünitesi İçin Tıklayın

Okunma 31905 defa

Genel Değerlendirme (0)

0 / 5 yıldız
16 Yorumlar | Sizinkini ekleyin
 • YABANCILARA TÜRKÇE A2 KİTABINI ELEKRONİK ORTAMDA ALABİLİRMİYİM EPOSTA: yavuzctb@gmail.com

  Beğen 0
 • Misafir - Hatice

  Merhabalar özel ders verecem suriyeliler günlük hayata türkçeyi kullanmak için istiyorlar hangi yayını tavsiye edersiniz

  Beğen 1
 • istanbulda bu setleri alabilecegim bir yer var mı

  Beğen 0
 • Merhaba Selçuk Bey. Ben Bolu'dan yazıyorum. Kitap siparişi yapabilir miyiz? Arayarak bize gönderme fırsatları var mı ? Ya da burdaki Tömer'den temin edebilir miyiz ?

  Beğen 0
 • Misafir - selda

  merhabalar
  yeni hitit çalışma kitabların yorumları olan kitap var mı acaba hemde ders kitabın yorumları.yardın edermisiniz lütfen 2 ay sonra sınavım olacak:(

  Beğen 0
 • merhaba turkce ogrenmek icin hansi bedava kitabi tavsiye edirsiniz? benim 3 yasinda kizim var turkce ogrenmek istiyor bedava kitab tavsiye ediniz. tesekkur ler

  Beğen 0
 • Misafir - Babur

  Marhaba Selçuk bey nasılsınız?
  Benim adım Babur Afganistan'da yaşıyorum ve yaklaşık üç yıldır Türkçe öğretiyorum ve Hitit kitabınız bize ders kitabı olarak lazım, bu kitaplara nasıl ulaşabiliyorum?

  Teşekkürler

  Beğen 0
 • Sayın Selçuk Soyluoğlu, e-posta adresinizi göremedim. Benim e-posta adresim gencyazilim@hotmail.com, siz bana bir e-posta gönderin size birkaç yol göstereyim. Ama aşağıda tekrarladığım gibi yine tekrar ediyorum: Hiçbir şekilde pdf temin etme ya da kitap satışı gibi derneğimizin bir özelliği yoktur...

  Beğen 0
 • Misafir - selcuk soyluoglu

  Sayin Selcuk Dogan,

  Yeni hitit 1 ve Yeni Hitit ogretmen kitaplarini almak istiyorum.Mail adresim yukarida .Yardimci olabilirmisiniz.

  Beğen 0
 • Arkadaşınıza ne amaçla Türkçe öğretimi gerçekleştireceksiniz?

  Eğer akademik amaçla Türkçe öğretimi yapacaksanız yani arkadaşınız Türkiye'de okumayı düşünüyorsa bu kitabı kullanabilirsiniz.

  Eğer akademik amaçla değil de genel amaçlı yani turizm, iş, ilgi vb. nedenlerle arkadaşınız Türkçe öğrenmek istiyorsa daha hafif kitapları kullanabilirsiniz. Hitit seti yeni başlayanlar için uzman bir öğretmen olmadan zor olur. "Lale Türkçe Seti"ni ya da "Gökkuşağı Türkçe Seti"ni size tavsiye edebilirim.

  Beğen 0
 • Misafir - RAJAB

  Merhabalar beb yurtdisinda yasiyorum ve yabanci bir kac arkadasima duzenli bir sekilde turkce ogretmek istiyorum.Bu kitaplar benim icin dogru bir tercih mi?Internet uzerinden kitaplari inceleme sansim olmadigi icin tereddutte kaldim.

  Beğen 0
 • Misafir - ZL A Zhou

  :):D:Dcok iyi bir veb .......

  Beğen 0
 • Evet, bu setlerin öğretmen kitapları var. Yalnız setin içerisine dahil değil, ayrıca satılıyor.

  Beğen 0
 • Gonca Hanım, kitapları Ankara Üni. TÖMER şubelerinden alabilirsiniz. Eğer yakınınızda herhangi bir şube yoksa size kargoyla da gönderebilirler.

  BİLGİ İÇİN:
  Uluslararası İlişkiler Birimi – Özgür Muluk
  E-posta: hitit@tomer.ankara.edu.tr
  Tel: (0312) 432 44 30 / 1033
  Faks: (0312) 432 44 40

  Beğen 0
 • Ankara/Ankara Province, Turkey

  Serkan Bey, mesajınızdan Danimarka'da olduğunuzu görüyorum. Bu doğru mu? Eğer Danimarka'da iseniz hiç Türkiye'ye geliyor musunuz? Cevabınız hayır ise size kitapları kargoyla gönderebiliriz.

  Beğen 0
 • Odense, Denmark

  Arkadaslar bu kitaplari nasil satin alabilecegim konusunda bilgisi olan var mi acaba ?

  Beğen 0

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0 / 500 Karakter kısıtlaması
Metin uzunluğu 10-500 karakter arasında olmalı
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.
var iuser="26229", ibanner="1"