Pazartesi, 05 Aralık 2016 10:59

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yunus Emre Enstitüsü ve Gazi Üniversitesi TÖMER iş birliğiyle 12 Aralık 2016 - 06 Ocak 2017 tarihleri arasında Ankara'da “Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı” düzenlenecektir.

Yabancı dil olarak Türkçe öğretimi alanında deneyim kazanmak isteyenler ile hâlihazırda söz konusu alanda çalışan öğretim elemanlarının meslekî gelişimlerine katkı sunma gayesini taşıyan program kapsamında kursiyerler, hafta içi her gün 09.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek teorik ve pratik eğitimlere katılacaklardır. Program süresince öğleden önce TÖMER’lerde staj uygulamaları yapılacak, öğleden sonra ise "Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi” ve “Eğitim Yönetimi” uzmanları tarafından eğitim seminerleri verilecektir. Bunun yanı sıra katılımcılar, beceri temelli olarak yabancılara Türkçe öğretimine yönelik materyal geliştirme atölye çalışmalarına katılacaklardır.
Programın son haftasında örnek bir ders anlatımı ve yazılı sınav ile değerlendirmeye alınacak kursiyerlerden başarılı olanlara sertifikabaşarılı olamayanlara ise yalnızca katılım belgesi takdim edilecektir.

BAŞVURU SAYFASI 

Başvuru Koşulları ve Süresi
Bu programa; 
* Türkçe Öğretmenliği, 
* Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, 
* Türk Dili ve Edebiyatı, 
* Çağdaş Türk Lehçeleri, 
* Yabancı Dil Bölümlerinden mezunlar ile bu alanlarda lisansüstü eğitim yapanlar başvurabilir.

Başvurular, 05 Aralık 2016 Pazartesi günü başlayacak olup 07 Aralık 2016 Çarşamba günü mesai bitiminde (18.00) sona erecektir.

Programa katılmak isteyenlerin aşağıdaki formu doldurarak sistem üzerinden Enstitüye ulaştırmaları gerekmektedir. Başvuruların değerlendirilmesinden sonra 08 Aralık 2016 tarihinde, başvurusu kabul edilen katılımcılara e-posta yoluyla bilgi verilecektir.

Başvurusu kabul edilen katılımcıların programa asıl kaydının yapılabilmesi için 09 Aralık 2016 Cuma günü saat 15.00'e kadar; 
* Diploma fotokopisi, 
* Öz geçmiş,
* Banka dekontunu ilgili kişiye elden veya e-posta yoluyla iletmesi gerekmektedir.

İrtibat
Duygu Nihal EKER
Yunus Emre Enstitüsü
Türkçe Eğitim Müdürlüğü
Uzman Yardımcısı
Atatürk Bulvarı Nu: 11 
Ulus-ANKARA
0312 309 11 88 /1087
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Okunma 3390 defa

Genel Değerlendirme (0)

0 / 5 yıldız
  • Misafir - Büşra

    Yatırmamız gereken ücret ne kadar acaba?

    Beğen 0

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0 / 500 Karakter kısıtlaması
Metin uzunluğu 10-500 karakter arasında olmalı
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.
var iuser="26229", ibanner="1"