Perşembe, 11 Temmuz 2013 08:01

Yabancı öğrenciler Türkçe öğreniyor

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yunus Emre Enstitüsü'nden yapılan yazılı açıklamada, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile ortaklaşa düzenledikleri "2013 Türkçe Yaz Okulu"nun başladığı belirtilerek, 10 farklı şehirde uygulanan yaz okullarında 50 ülkeden 300'e yakın öğrencinin Türkçe öğrendiği bildirildi.

Her yıl gerçekleştirilen program sayesinde öğrencilerin Türkçe öğrenmelerinin yanı sıra Türk kültürünü yerinde görmek ve Türkiye ile diğer ülkelerin dostluğunun pekişmesinin hedefleniyor. Açıklamada, bu kapsamda Kastamonu'ya gelen 24 öğrencinin 1 Temmuz - 20 Ağustos 2013 tarihlerinde kentte misafir edileceği belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Misafirler derslerin yanı sıra tarihi, kültürel ve tabii güzellikleri ile meşhur Kastamonu'nun merkezini ve ilçelerini de görme ve gezme fırsatı bulacaklardır. Programın sonuna doğru, 300'e yakın öğrenci 'Medeniyetler Başkenti' İstanbul'da buluşarak İstanbul'un tarihi ve kültürel mekanlarını gezecektir. Gezi programının akabinde, devlet büyüklerinin de hazır bulunduğu görkemli bir kapanış töreni ile "2013 Türkçe Yaz Okulu" programı son bulacaktır."

Kaynak: http://yabancilaraturkce.com/duyuru-ve-haberler-arsivi/item/206-yabanci-ogrenciler-turkce-ogreniyor.html

1

Okunma 1860 defa

Genel Değerlendirme (0)

0 / 5 yıldız
  • Henüz hiç yorum yok

Yorum yapın

Misafir olarak yorum yapın

0 / 500 Karakter kısıtlaması
Metin uzunluğu 10-500 karakter arasında olmalı
Yorumlarınız yönetici tarafından değerlendirilecek.
hizmet koşulları.
var iuser="26229", ibanner="1"